Олена Паздерська: «Ми перевершили рівень очікуваного прогресу»

20 квітня 2019 року
World cup logo

Лічені години лишаються до дебютного матчу української команди – Олена Паздерька і Євген Стадник – на чемпіонаті світу з кьорлінгу серед змішаних пар, який 20 квітня стартує у Ставангері (Норвегія). О 20:00 наші спортсмени розпочнуть турнірний шлях з гри з японцями.

Напередодні старту чемпіонату Олена Паздерська розповіла про особливості підготовки до змагань, про тренерів, перші дні у Норвегії і, звісно, про очікування від дебюту на чемпіонаті світу.

- Перед чемпіонатом світу тренування на 50 відсотків психологічні, тобто для нас важливо бути у стані готовності до цих ігор. Інші 50 відсотків – це робота на утриманням навиків, які ми здобули за останній рік, - пояснює Олена Паздерська. – Якщо на чемпіонаті світу ми зможемо заграти так, як грали серед року, то незалежно від результату будемо задоволені участю.

Ми, звісно, вивчали наших суперників, і на кожну з ігор у нас буде своя стратегія. Загалом найважливіша підготовка була у відношенні льоду, адже на подіях світового рівня він набагато швидший. Ми на такому ніколи не грали і пристосуватися до нього буде найбільшим тестом.

Evgen and Elena photo

Знаю, що з вами працює ціла команда. Але основним тренером був Дін Рот. Чому вирішили додати ще одного і як розподіляються їхні обов'язки?

Ми жартуємо між собою про те, що Дін отримав підвищення до посади Дженерал Менеджера. Він нам надзвичайно сильно допомагає у питаннях, пов’язаних зі Всеукраїнською федерацією, спонсорами, вимогами Всесвітньої федерації та стратегічними порадами розвитку кьорлінгу в Україні. Для команди, яка лише починає і вперше з усім зіштовхується, є стільки нюансів, з якими потрібно впоратись. Нам дуже пощастило, що Дін має досвід розвитку цього виду спорту.

До того ж так сталося, що ми перевершили рівень очікуваного прогресу, а тому потрібно було розпочинати глибшу тактичну підготовку.

Ви вже півтора дні у Норвегії. Як проходить адаптація?

Процес адаптації… От у п’ятницю і Євген, і я прокинулись близько третьої ночі і були дуже раді тому, що сніданок у готелі починався з четвертої ранку. Сподіваюсь, надалі ми приходитимемо на нього у більш прийнятний час (сміється).

Чи встигли вже потренуватися? Яка якість льоду і чи схожий він з тим, на якому тренуєтеся у США?

Лід на світовій арені просто шикарний. Дуже чутливий до тертя, різко «повертається». Він швидший ніж той, до якого ми звикли у США. Власне, як і будь-якого льоду у клубі. Звісно, бувають винятки, коли лід роблять відомі майстри (ice makers) для світових команд, але у більшості випадків у звичайних клубах лід буде повільнішим.

У п’ятницю у нас була година тренування. Завдяки цьому більш-менш розуміємо, на якому льоду будемо грати.

Що можете сказати про загальну атмосферу, організаційні моменти? Що відбувалося за ці півтора дні у Норвегії?

Атмосфера нереальна. Ми поміж гравців, яких знаємо тільки з телебачення. Вчора до нас підійшов Джон Шустер, олімпійський чемпіон-2018, і ми трішки поспілкувалися. І це дуже незвично мати звичайну розмову з гравцем його калібру.

Майже всі команди живуть в одному готелі, ми постійно зустрічаємо у кафетерії. Тут атмосфера справжнього свята для всіх учасників змагань. Це те, що є справжньою кьорлінговою атмосферою, яка відрізняється від інших видів спорту.

І, звичайно, не можу не запитати про ваші очікування. Тим більше зараз ви вже знаєте суперників і те, як готові самі.

Ми є першою в історії України командою змішаних пар з кьорлінгу, і наші очікування відповідні. Ми сподіваємося виступити на достатньо високому рівні та отримати необхідний досвід.

Партнери: