Правила гри

Кьорлінг – це розважальний спорт, який поєднує фізичні та інтелектуальні навички. Це також один з небагатьох в світі видів спорту, де гравці різних віку, статі та здібностей можуть змагатись один проти одного. Кьорлінг – це весело!

Youtube poster
House

Основи гри – прості. На льодовому майданчику знаходяться дві команди, які почергово виконують кидки. Обидві команди намагаються спрямувати свої камені в протилежний кінець майданчика так, щоб вони зупинились якнайближче до центру мішені, яка називається «дім».

Team

Кожна команда складається з чотирьох гравців – першого, другого, третього і четвертого, якого також називають «скіп». В кожному енді кожен гравець виконує 2 кидка. Скіп скеровує гру своєї команди, показує напрямок кидка та дає загальні поради гравцям.

Final

Після виконання всіх 16 кидків енд вважається зіграним. Команда набирає одне очко за кожний камінь, що знаходиться ближче до центру ніж найближчий камінь суперника. Для того, щоб камінь було зараховано, він повинен торкатися «дому».

Score

Команда, що набрала очки, завжди виконуватиме кидки першою у наступному енді. Отже команда, що не набрала очок у попередньому енді отримує перевагу виконання останнього кидка, яку також називають «молоток». Ігри на змагальному рівні зазвичай проводяться впродовж визначеного часу і тривають близько 2-2,5 годин або до того, як буде зіграна визначена кількість ендів.
Команда, що набрала більше очок за всю гру, перемагає.

Обладнання

Stone

Камені для кьорлінгу

Камені для кьорлінгу виробляються з граніту і важать приблизно 20 кг. Пластикова ручка на камені дозволяє гравцям, тримаючись за неї, виконати кидок із визначеним завертанням. В кожному кінці майданчика розташовані гумові «колодки», від яких гравці відштовхуються і ковзають при виконанні кидка. У кожному коьрлінговому клубі є камені і колодки, тож їх не потрібно приносити з собою.

Shoes

Щітки

Ймовірно, ви бачили гравців у кьорлінг, які натирають лід поперед себе. Мета цього процесу – трішки розігріти лід перед каменем, що дозволяє йому проковзати далі. Ви також можете керувати траєкторією каменів, натираючи лід поперед них. Щітками можна скористатись на наших заходах.

Взуття

Гравці у кьорлінг, відомі також як «кьорлінгісти», носять спеціальне взуття. Підошва одного черевика дозволяє ковзати (зазвичай вона тефлонова), а підошва іншого черевика забезпечує зчеплення з льодовою поверхнею під час руху. Якщо ви вирішили прийти пограти вперше, ми рекомендуємо взяти з собою пару чистих тренувальних кросівок. Гумова підошва забезпечує добре зчеплення з льодовою поверхнею, а на майданчику можна скористатись тефлоновими слайдерами. Якщо ви зацікавлені в придбанні персональної кьорлінгової екіпіровки, ви можете зв’язатись з нами і отримати консультацію.

Ice

Лід

В кьорлінг грають на льодовому майданчику довжиною приблизно 45 м та шириною 5 м. на кожному кінці майданчика є мішень (дім), який позначено червоним білим і синім колами. Кольори допомагають оцінити відстань між різними каменями. Між домами є дві червоні лінії, які називаються хог-лінії. Гравець повинен випустити камінь до перетинання хог-лінії. Камені повинні зупинитись після перетинання іншої хог-лінії і до перетинання задньої лінії.

Завантажити повну версію правил

Партнери: