Наталія Менжега: «Всесвітня федерація готова підтримати нас на шляху до розвитку кьорлінгу в Україні»

18 грудня 2018 року
New2 Photo1

Побачити, як організований чемпіонат високої категорії, як грають спортсмени і працюють судді світового рівня та обговорити питання розвитку кьорлінгу в Україні з закордонними колегами і керівництвом Всесвітньої федерації кьорлінгу – ось ті завдання, які ставили перед собою віце-президент Всеукраїнської федерації кьорлінгу Ірина Кочик та відповідальний секретар Наталія Менжега, вирушаючи до Таллінна на чемпіонат Європи у групах А і В.

«Поїздка була надзвичайно важливою, - розповідає Наталія Менжега. - Ми побачили, як організований чемпіонат Європи, зокрема, побачили, як організована робота медіаслужби, офіційного транспорту. Завдяки тому, що змагання у дивізіонах А і В проходили на ковзанках одного льодового комплексу, можна було одночасно слідкувати за іграми в обох групах. І що не менш важливо, чемпіонати Європи є чудовою нагодою зустрітися з колегами з інших федерацій, отримати нові знайомства і знання та нагадати про себе».

Попри те, що українські команди ще жодного разу не брали участі у чемпіонаті Європи, нашу федерацію вже досить добре знають як закордонні колеги, так і керівництво Всесвітньої федерації кьорлінгу.

New2 Photo3

«Маю зізнатися, було приємно, коли президент Всесвітньої федерації Кейт Кейтнесс сама поцікавилася станом кьорлінгу в Україні і запропонувала свою допомогу у розвитку нашого виду спорту, - продовжує Наталія Менжега. – Її допомога, як і діючі програми Всесвітньої федерації, будуть особливо важливі для нас, коли ми почнемо будувати льодову арену для кьорлінгу. Нам необхідно рухатися у цьому напрямку, адже це дозволить нам розвиватися на серйозному рівні. Поки немає власного льоду, ми можемо давати лише загальне уявлення про наш вид спорту. Але готувати команди, розвивати як масовий, так і професійний кьорлінг можливо тільки на власному льоду. Тому це наша об’єктивна мета.

Нам вдалося поспілкуватися також з іншими функціонерами Всесвітньої федерації стосовно організації в Україні конкретних заходів по популяризації кьорлінгу за участю призерів Олімпійських ігор. Нас готові підтримати в усіх починаннях, за допомогою яких ми прагнемо привернути увагу до кьорлінгу і дати можливість якомога більшій кількості людей долучитися до нашого виду спорту».

Неоціненною допомогою на шляху до розвитку стане подарунок від президента естонської федерації Фреда Рандвера – написана ним книга про шлях розвитку кьорлінгу в Естонії, починаючи з 2001 року і до проведення цьогорічного чемпіонату Європи. «За словами Рандвера, якби у нього була така книга, коли він починав, йому було б набагато легше. Тому обов’язково візьмемо до уваги їхній досвід, а ця книга служитиме нам настільним посібником», - додала Наталія Менжега.

Звісно, увагу приділили і майбутнім дебютантам міжнародних змагань від України Олені Паздерській і Євгену Стаднику. «Оскільки чемпіонат Європи відбувається під егідою Всесвітньої федерації, нам вдалося уточнити деякі організаційні питання поїздки нашої команди на чемпіонат світу з кьорлінгу серед змішаних пар, - говорить Наталія Менжега. – Чи вже знають про Олену і Євгена у світі? Ті, кому ми про них говорили, так. До того ж їх знають у США, адже вони там тренуються, виступають на змаганнях і ведуть фандрейзингову кампанію.

New2 Photo2

Зазначу, що чемпіонат світу-2019 серед змішаних команд буде найчисленнішим в історії, адже це останній рік, коли він проходитиме у відкритому режимі. З 2020-го в турнірі братимуть участь 20 команд, 16 з яких кваліфікуються за результатами попереднього року. Ще чотири приєднаються до них за результатами Світового кваліфікаційного турніру.

Нам би дуже хотілося, щоб у нас з’явилося більше команд і щоб Україна була представлена на чемпіонатах Європи і світу також у змаганнях чоловіків і жінок. Ми продовжуємо пошук атлетів. У світі є приклади, коли люди з одного виду спорту, які завершили кар’єру або не змогли повною мірою реалізувати себе у ньому, переходили у кьорлінг і виступали на високому рівні. Зокрема, на цьогорічному чемпіонаті Європи у складі білоруської команди грав колишній тенісист. Зараз я говорю про спортсменів, оскільки їм легше адаптуватися. Але ми відкриті і для юніорів, готові тренувати дітей. Кьорлінг може стати чудовою нагодою здійснити мрію багатьох – стати учасниками Олімпійських ігор.

Ми так само продовжуємо шукати тренерів і арбітрів, готові всіляко допомагати їм у навчанні. Ми зацікавлені у розвитку кьорлінгу в Україні, а отже, їхній пошук і освіта – одні з основних пунктів нашої програми».

Під час чемпіонату Європи також відбулося засідання Комісії Європейської зони. Участь у ньому взяли асоціації-члени Всесвітньої федерації кьорлінгу, які входять до європейського регіону. Серед розглянутих питань, зокрема, було визначення дат і місць проведення чемпіонатів Європи 2019 року:

  • - чемпіонат Європи у групі С відбудеться 12-18 квітня 2019 року (Брашов, Румунія);
  • - чемпіонат Європи у групах А і В відбудеться 15-23 листопада 2019 року у (Гельсінборг, Швеція).

Крім того було прийняте рішення щодо проведення третього етапу Кубка світу з кьорлінгу, участь у якому беруть лише топ-команди. Він відбудеться 30 січня – 3 лютого 2019 року (Єнчепінг, Швеція).

Партнери: