Чемпіонат Європи з кьорлінгу: міць шведів і несподіванка від італійців

18 грудня 2018 року
Europian logo

«На чемпіонаті Європи з кьорлінгу нас просто вразила міць шведських команд», - поділилася враженнями відповідальний секретар Всеукраїнської федерації кьорлінгу Наталія Менжега.

Чемпіонат Європи з кьорлінгу у дивізіонах А і В з 16 по 24 листопада приймав Таллінн. І хоч українські команди участі у ньому поки що не беруть, на змагання все ж завітали Наталія Менжега та віце-президент федерації Ірина Кочик. Важливо було зсередини побачити процес організації турніру, зустрітися з колегами для обговорення нагальних питань і, звісно, на власні очі побачити гру найсильніших майстрів цього виду спорту на континенті.

У дивізіоні А взяли участь по десять жіночих і чоловічих команд. У дивізіоні В зіграли десять жіночих і 16 чоловічих команд.

Sweaden woman team

«Фаворитами і у чоловічому, і у жіночому турнірах у дивізіоні А були шведи. Обидві команди грали постійними складами і зуміли вийти до фіналу. Жінки виграли золото, а от чоловіків у неймовірному матчі все ж обіграла команда Шотландії, - продовжує Наталія Менжега. – Певною несподіванкою став виступ чоловічої команди Італії, якій вдалося виграти бронзові медалі. Високий рівень продемонстрували швейцарки, які не програли жодної гри на груповому етапі і лише у фіналі поступилися шведкам. Третіми стали німкені. Рівень кьорлінгу, який продемонстрували ці команди, дуже високий».

Mens team

Чоловіча команда Швеції на чотирьох попередніх чемпіонатах Європи неодмінно піднімалася на найвищу сходинку п’єдесталу. Жінки ж востаннє перемагали у 2013 році. У той же час бронза італійців і справді стала справжнім святом для прихильників кьорлінгу на Апеннінському півострові: за всю історію проведення чемпіонатів Європи їхня чоловіча команда у дивізіоні А входила до трійки лише одного разу – у 1979 році, коли розділила третє місце з норвежцями.

Чемпіонат Європи у Таллінні був уже 44-м за ліком. Змагання відбували у льодовому комплексі Тондіраба. «Ігри дивізіону А проходили на великій арені, яка вміщує 5000 глядачів», - додає Наталія Менжега.

Наступний чемпіонат Європи у дивізіонах А і В відбудеться 15-23 листопада 2019 року у Гельсінборзі (Швеція), а ігри групи С пройдуть 11-18 квітня 2019 року у Брашові (Румунія).

Партнери: