НОВИНИ

Чемпіонат України з кьорлінгу 2015 року відбувся

В Києві завершився перший в історії Чемпіонат України з кьорлінгу. Змагання проходили у період з 14 по 25 грудня 2015 року на льодовій арені «Каток» на базі спортивно-оздоровчого комплексу «Дивосвіт-плюс». У турнірі взяли участь п’ять чоловічих та чотири жіночих команди.

Змагання були проведені під егідою Міністерства молоді та спорту України та Всеукраїнської федерації кьорлінгу.

З 14 по 18 грудня 2015 року проходив турнір серед чоловічих команд – змагались команди «Київська область», «Слайдер», «КФД», «Дрімтаун» та «25».

Під час групового раунду було проведено 10 ігор, за результатами яких було визначено по дві пари команд, що змагались за бронзу і, відповідно, за золото турніру.

В матчі за бронзову нагороду зустрілись команди «КФД» та «Дрімтаун». Перемогу з рахунком 5:0, а з нею і бронзові нагороди турніру, одержала команда «Дрімтаун». В фіналі чоловічого турніру зійшлись команди «Слайдер» та «25». Золото чемпіонату в напруженому 6-ендвому поєдинку виборола команда «Слайдер» з рахунком 6:4.

18 грудня переможців та призерів чоловічого турніру привітали заступник Міністра молоді та спорту України Ярослав Войтович, президент Всеукраїнської федерації кьорлінгу Олексій Перевезенцев та президент Української федерації фігурного катання на ковзанах Євген Ларін.

Від імені Міністерства молоді та спорту України Ярослав Войтович побажав спортсменам вдосконалювати свою майстерність і бути прикладом для тих, хто долучиться до кьорлінгу в майбутньому.

21 грудня 2015 року в боротьбу вступили чотири жіночі команди: «Аллатра», «Берегиня», «Оранта» та «Лотос». На етапі групового турніру було проведено 6 ігор, в яких були визначені пари півфіналістів.

В фінальний день змагань – 25 грудня 2015 року стали відомі призерки чемпіонату. Бронзова нагорода жіночого турніру дісталась команді «Лотос», що виграла у команди «Берегиня» з рахунком 7:6, а у золотому фіналі команда «Аллатра» перемогла команду «Оранта» з рахунком 10:2.

У нагородженні призерок змагань приймали участь президент Всеукраїнської федерації кьорлінгу Олексій Перевезенцев, начальник відділу зимових Олімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України Даніль Амірханов та голова Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України Сергій Тимофєєв.

Даніль Амірханов від імені Міністерства молоді та спорту України привітав учасниць першого чемпіонату України з його проведенням і побажав успіхів та перемог у майбутньому.

За словами президента Всеукраїнської федерації кьорлінгу Олексія Перевезенцева, цей чемпіонат України став важливим кроком на шляху популяризації кьорлінгу в Україні, оскільки принаймні дві льодові арени зацікавлені в створенні умов для занять кьорлінгом, що дозволить відвідувачам долучитися до цього динамічного і одночасно інтелектуального виду спорту.

Відзначимо, що кьорлінг є зимовим Олімпійським видом спорту, який було включено до програми Зимових Олімпійських Ігор в Нагано (Японія) в 1998 році.